MAGYAR KEZILABDA SZÖVETSEG
|

Nemzeti Sport Kézilabda

Nemzeti Sport Kézilabda: Ez egy kézilabda-mérkőzés, amely 2 kategóriára oszlik. Az 1. a férfi kézilabdacsapat, a 2. a női kézilabdacsapat. A tényleges teljes időtartama 60 perc, amely 30 perces 2 félidőre oszlik. 15 perc szünet és némi hosszabbítás a játékosoknak, így a teljes mérkőzés 90 percig tart.

Férfi világbajnokság januárban 2023

Svédország és Lengyelország egymás közreműködésével rendezi meg ezt a férfi kézilabda-bajnokságot. Chema Rodríguez, a magyar válogatott vezetőedzője összesen 35 játékost választott ki a listáról. Most néhány mérkőzést szervez a világbajnokság kezdete előtt. Ezután fogja összeállítani a végleges listát a legjobb játékosokról, akik a tesztmeccseken jól fognak teljesíteni.

A magyar csapatnak most 2 felkészülési mérkőzése van 1 a Ljutomerrel, 2 a Szlovéniával, és a következő a Nagykanizsa ellen 2 nap szünet után.

• A csoportmérkőzésekre január 11-17. között kerül sor, míg az elődöntő január 18-22. között kezdődik, a döntőt pedig január 29-én játsszák.
  • A győztes csapat közvetlenül kvalifikálja magát a 2024-es párizsi olimpiára.